6 - 5
Konečný výsledok
Švajčiarsko
Koniec zápasu
Slováci napokon zvíťazili o gól, nasledujú ešte nájazdy, na ktorých a dohodli tréneri pred zápasom.
Skončila sa 3. tretina.
Je to tu, tréner Kapánek posiela do hry šiesteho hráča.
Pokojný záver sa premení na drámu, Paulík totiž vycvičil slovenskú obranu a jeho aktivitu klincuje gólom Mermoud. Švajčiari si berú po góle oddychový čas, môžeme čakať hru bez brankára.
45’
GÓL!
44:08 - GÓL Švajčiarsko
Gól hráč s číslom 15 Alex Mermound .
Asistencia hráč s číslom 66 Mário Paulík.
Ďalšia využitá presilovka, Mišovec vidiel loptu po tvrdej strele až v sieti.
42’
GÓL!
41:26 - GÓL Švajčiarsko
Gól hráč s číslom 87 Mathieu Schildknecht.
TREST
40:03 - trest Slovenská Republika
Hráč s číslom 14 Lukáš Horváth.
Vylúčenie na 2. min.
nedovolené bránenie
41’
Náskok Slovenska je už trojgólový, Martinusík využíva presilovku expresne. Krídlo zo Skalice tak opäť mohlo pobozkať svoj náramok od priateľky - tento jeho gólový rituál je už ikonický.
GÓL!
38:33 - GÓL Slovenská Republika
Gól hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
Asistencia hráč s číslom 18 Ivan Gajdoš.
Asistencia hráč s číslom 17 Jozef Minárik.
39’
39’
TREST
38:08 - trest Švajčiarsko
Hráč s číslom 10 Jonas Tschantz .
držanie
Cíbik na ploche, Slováci sa bez problémov ubránili. Švajčiarom už dochádzajú sily, majú v nohách včerajší zápas s Českom
TREST
34:43 - trest Slovenská Republika
Hráč s číslom 15 Marcel Cíbik.
nedovolená hra vysokou hokejkou
35’
31’
TREST
30:26 - trest Švajčiarsko
Hráč s číslom 55 Thomas Hohl.
podrazenie
Rampáček posiela Slovákov do dvojgólového vedenia.
GÓL!
32:23 - GÓL Slovenská Republika
Gól hráč s číslom 24 Milan Rampáček.
Asistencia hráč s číslom 13 Richard Válek.
33’
Je to práve Božik, ktorý dostal loptičkou do tváre a s krvácajúcou ranou odchádza na striedačku. Verme, že bude po ošetrení pokračovať.
Na zemi zostáva jeden z hráčov Slovenska.
31’
TREST
podrazenie
Božik si aktivitou v úvode 3. tretiny vypýtal faul.
Začala sa 3. tretina.
Skončila sa 2. tretina.
Slováci teraz prežili dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov, vzápätí opäť fauluje Dejneka a Švajčiari majú ďalšiu možnosť dorovnať skóre.
TREST
27:27 - trest Slovenská Republika
Hráč s číslom 12 Radovan Dejneka.
sekanie
28’
TREST
25:11 - trest Slovenská Republika
Hráč s číslom 25 Marek Lukáč.
sekanie
26’
TREST
Hráč s číslom 16 Jakub Rufati.
sekanie
26’
Štvrtá päťka Slovenska teraz pod veľkým tlakom, Faina zahodil obrovskú šancu na vyrovnanie. Slovenská obrana ho nechala úplne voľného. Do konca 2. tretiny zostáva 5 a pol minúty.
Okamžitú protiúder na druhej strane, Rufati strieľa svoj premiérový gól v reprezentácii
GÓL!
21:50 - GÓL Slovenská Republika
Gól hráč s číslom 16 Jakub Rufati.
Asistencia hráč s číslom 22 Marek Gajdoš.
22’
Švajčiari vyrovnávajú po tvrdej strele od modrej čiary.
22’
GÓL!
21:30 - GÓL Švajčiarsko
Gól hráč s číslom 55 Thomas Hohl.
Asistencia hráč s číslom 93 Patrick Döbeli.
Tréner Gregorík poslal pred prvým duelom na tribúnu trojicu Fillo, Behúl a Pospíšil, tí sa teraz prizerajú akcii hostí.
Druhé dejstvo ponúka od úvodu šance na oboch stranách, slovenský tím však má miernu prevahu.
Začala sa 2. tretina.
Skončila sa 1. tretina.
GÓL!
14:10 - GÓL Slovenská Republika
Gól hráč s číslom 13 Richard Válek.
Asistencia hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
15’
Presilovka Slovenska využitá okamžite, Válek ukázal, že je kanonier a po kombinácii s Martinusíkom vracia Slovensku vedenie
14’
TREST
13:41 - trest Švajčiarsko
Hráč s číslom 72 Sandro Heynen.
faul lakťom
Slováci sa prebrali z letargie, Božik využil svoju rýchlosť a v samostatnom úniku prekonal švajčiarskeho brankára.
GÓL!
11:30 - GÓL Slovenská Republika
Gól hráč s číslom 20 Miroslav Božík .
Asistencia hráč s číslom 15 Marcel Cíbik.
12’
Tak pozor! Švajčiari opäť udreli, tentokrát po nenápadnej akcii, dôrazom v bránkovisku sa presadil Paulík.
10’
GÓL!
9:36 - GÓL Švajčiarsko
Gól hráč s číslom 66 Mário Paulík.
Asistencia hráč s číslom 11 Jakub Šibík.
Asistencia hráč s číslom 40 Steve Kummer.
Švajčiarom aktivita prináša ovocie, Hohl prekonal Mišovca po dlhom obliehaní.
8’
GÓL!
7:10 - GÓL Švajčiarsko
Švajčiari teraz nepríjemne zatápajú Slovákom, dlhú dobu ich nepustili k loptičke.
Rufati poslal dlhým lobom pas na rozbehnutého Pijáka, ten sa následne natlačil pred Zörjena a otvoril skóre.